Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Zróżnicowanie planu treningowego
27-04-2016

Trener powinien mieć w sobie nieco z artysty, który potrafi stworzyć za pomocą planu treningowego piękne dzieło. Jest to ważne zwłaszcza w okresie początku roku, kiedy to zawsze siłownie są przepełnione osobami, które chcą realizować swoje noworoczne postanowienia. Niestety, większość osób odpuszcza po dwóch czy też trzech miesiącach, a to głównie ze względu na brak widocznych efektów oraz monotonię w ćwiczeniach. Odpowiedni plan treningowy, jaki tworzymy dla klienta, powinien być oczywiście całkowicie bezpieczny oraz efektywny. Dlaczego jednak nie może być przy okazji nieco wesoły i zabawny? Oczywiście, że może a nawet powinien. Taki zabieg z pewnością zostanie doceniony przez naszego podopiecznego i jeszcze bardziej zawęzi nasze relacje z nim.

            Istnieje bardzo dużo różnych ciekawych ćwiczeń, które mogą urozmaicić standardowe i często monotonne plany treningowe, przez jakie musi przechodzić nasz klient. Posłużą one nie tylko w zróżnicowaniu treningu, ale również utrzymaniu odpowiedniej stymulacji fizycznej ciała, które nie odczuje takich czynności, jako zaprzestania ćwiczeń. Jedną z ciekawszych zabaw tego typu, może być ćwiczenie wykorzystujące piłkę lekarską. Stańcie ze swoim klientem naprzeciwko siebie i przyjmijcie pozycję, która pozwoli wam przykucnąć. Weź piłkę lekarską do obu rąk i kucając, staraj się trzymać ją na wyprostowanych rękach. W momencie, gdy osiągniecie maksymalny poziom kucania, przerzućcie piłkę do waszego klienta. Następnie wstajecie i powtarzacie czynności.

            Dużo mniej skomplikowaną zabawą, która również da dużo frajdy i przyjemności, jest bardzo popularne przeciąganie liny. Urządź sobie małą wojnę z klientem, w której przetestujecie swoją siłę, a przy okazji pokonacie monotonię planu treningowego. Taka zabawa również jest w stanie zaangażować bardzo wiele mięśni w pracę, która z pewnością przyniesie pożądane efekty. Nowy rok zbliża się nieubłaganie i syndrom pełnej siłowni zapewne pojawi się po raz kolejny. Czy tym razem uda się trenerom zmotywować i utrzymać na salach treningowych więcej klientów, a tym samym zmienić na lepsze ich życie? Czas pokaże, już niebawem.

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350