Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Znaki przemawiające za rolą trenera personalnego
19-04-2016

Wśród czytelników zapewne znajduje się sporo osób, które spędzają dużo czasu na siłowni, jednak nie są certyfikowanymi trenerami personalnymi. Taka ścieżka rozwoju jest ostatnimi czasy coraz bardziej popularna oraz również opłacalna. Jeżeli marzyłeś lub marzyłaś kiedykolwiek, aby zostać trenerem personalnym to sprawdź, czy posiadasz do tego odpowiednie predyspozycje.

            Prowadzenie aktywnego trybu życia jest ważną składową dobrego zdrowia. Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się pracą ludzkiego ciała, zgłębia jego tajniki oraz różne ciekawostki, to już połowa sukcesu. Dodatkowo, jeżeli pociąga cię anatomia człowieka oraz biomechanika, to jest coraz lepiej. Trenerzy muszą posiadać odpowiednią wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczką, aby móc zapewnić odpowiedni i bezpieczny trening swoim klientom.

            Dobry trener personalny powinien również posiadać spore pokłady empatii i współczucia. Będzie ono przydatne podczas budowania więzi pomiędzy trenerem a jego klientem. Taka więź jest jedną z podstawowych czynników, które są konieczne jeszcze przed wdrożeniem planu treningowego. Mówiąc krótko, trzeba po prostu umieć się dogadać, a przede wszystkim zrozumieć. Wiele osób zostaje specjalistycznymi trenerami po własnych ciężkich przejściach, więc wie jakie to uczucie być poniekąd niczym więzień we własnym ciele. Tacy ludzie cieszą się dużo większym zaufaniem wśród klientów, gdyż są naocznym przykładem tego, jak bardzo można zmienić swoje życie i zdrowie.

            Ktoś kiedyś powiedział, że trener powinien być nieco jak aktor i posiadać wiele różnych ról. Musimy być liderami, nauczycielami, utalentowanymi mówcami oraz oczywiście trenerami. Czasami te role przenikają się wzajemnie w jednym czasie, kiedy to musimy użyć różnych znanych nam technik, aby przeprowadzić satysfakcjonujący trening, bądź odpowiednio zmotywować naszego klienta, aby się nie poddał.

            Zauważcie, że nigdzie nie zostało powyżej wspomniane, iż musicie mieć ciało niczym grecki bóg. Mądry i zdrowy styl życia nie zawsze musi wiązać się z idealną figurą, lecz chodzi przede wszystkim o to, abyście czuli się zdrowo i dobrze w swoim ciele. Niestety, coraz większa ilość mediów kreuje trenera personalnego w oparciu o nierealistyczne i zanadto uwidocznione mięśnie. Z drugiej strony, niektórzy klienci powiązują wygląd trenera z jego kompetencjami i często na takiej podstawie szukają sobie odpowiedniego mentora. Warto samemu rozważyć te ostatnie słowa i zabrać się do ciężkiej, lecz niebywale satysfakcjonującej pracy.

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350