Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Woda wspomaga naszą wydajność
13-07-2016

            Podczas prowadzenia treningów musimy wykazać się nie tylko odpowiednim doborem ćwiczeń, ale również odpowiednim zapleczem wiedzy z zakresu funkcjonowania naszego ciała. Musimy wiedzieć, w jaki sposób działa i funkcjonuje nasz organizm, aby wykorzystać tą wiedzę w celu przekazania jej osobie ćwiczącej. Warto na dobry początek rozpocząć edukację podopiecznego od informacji na temat wody, która jest jedną z najważniejszych substancji w naszym ciele. Bez wody nie mogłoby istnieć życie, więc już gdzieś podświadomie zdajemy sobie sprawę, że jest ona niesłychanie ważna.

            Jedną z ważniejszych kwestii dobrego programu treningowego oraz zachowania zdrowia jest woda. Przez większość czasu staramy się przekazywać naszym klientom informacje na temat tego, jak ważne jest nawadnianie organizmu podczas ćwiczeń. Jest to proces, który nie tylko dostarcza podstawową substancję do naszego działa, ale również podnosi wydajność organizmu. Ktoś może być zaskoczony, lecz ciało człowieka w 60% jest zbudowane właśnie z wody, więc nie ma nic dziwnego w tym, że jej uzupełnienie skutkuje krytycznym niekiedy podniesieniem wydajności organizmu.

            Czas przejść do konkretów, czyli w jaki sposób woda poprawia wspomnianą już wydajność? Wysiłek fizyczny sprawia, że temperatura naszego ciała wzrasta, co przekłada się na wiele różnych mechanizmów działających w naszym organizmie. Woda naturalnie ma działanie chłodzące i pomaga w tym, aby nie przegrzać się podczas intensywnego treningu. To nie wszystko, gdyż wspomniana substancja pomaga również regulować ciśnienie krwi, za czym idzie ustabilizowanie akcji serca. Woda pełni również funkcję transportera w ciele człowieka, gdyż przenosi wiele substancji do miejsca ich przeznaczenia. Jeżeli mamy jej niedobory, to logicznym jest to, że niektóre procesy mogą zachodzić wolniej lub w ogóle.

            Należy pamiętać, że picie wody nie jest ważne tylko i wyłącznie podczas treningu, ale podczas każdego dnia. Każdy plan żywieniowy zawiera w sobie wskazówki odnośnie ilości wody, jaką powinniśmy wypić w ciągu każdego dnia. Dlatego właśnie powinniśmy zwracać uwagę na sposób żywienia naszych klientów i kontrolować, czy znajdują się tam odpowiednie informacje na temat wody. Jeżeli ktoś nie będzie przekonany, to można również zapoznać się z szeregiem dolegliwości, do których może prowadzić odwodnienie organizmu – jednak tą metodę polecamy zostawić dla wyjątkowo opornych klientów.

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350