Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Ważna rola tłuszczy w diecie
10-02-2016

            Odpowiedni trener personalny nie zajmuje się jedynie doborem ćwiczeń dla klienta, lecz również potrafi odpowiednio doradzić mu w kwestiach odżywiania się. Nie oznacza to, że musimy posiadać kompleksową wiedzę z zakresu dietetyki, lecz dobrze znać podstawowe zasady funkcjonowania naszego organizmu.

            Większość osób w swoim życiu pragnie głównie tłuszcz spalać, zwłaszcza jeżeli posiada jego zbyteczne zapasy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę tłuszcze odgrywają w organizmie człowieka. Ta rola sprawia, że powinniśmy znaleźć dla nich miejsce w naszej diecie – w odpowiedniej formie oraz ilościach. W takim razie, jakie informacje powinniśmy przekazywać klientom o zdrowych tłuszczach?

            Na początek może warto wyjaśnić, że w pożywieniu występuje kilka rodzajów tłuszczy. O ile większość z nich jest bogata w kalorie, to tylko niektóre posiadają zdrowotne właściwości. Zdrowe tłuszcze możemy znaleźć np. w oleju słonecznikowym i sojowym, orzechach oraz niektórych nasionach. Nie oznacza to oczywiście, że możemy przyswajać takich produktów ile tylko można – powinny one być odpowiednio dopasowane do stosowanego planu odżywiania, zwłaszcza jeżeli jego celem jest utrata zbędnych kilogramów.

            Jeżeli nasz klient chce zejść nieco z wagi, to będzie musiał przygotować się na obcięcie ilości przyjmowanych kalorii. Zazwyczaj wiąże się to z diametralną zmianą jego nawyków żywieniowych i nie przychodzi łatwo. Taka sytuacja nie musi zawsze wiązać się z drogą przez męki, a to dzięki zastosowaniu małych ilości zdrowych tłuszczy w każdym posiłku. Chodzi tutaj nie tyle o duże obcinanie ilości tłuszczów, ale bardziej o zamianę na te bardziej zdrowe.

            Dlaczego zdrowe tłuszcze są pożyteczne? Wielokrotne badania potwierdziły, że dobrze działają w organizmie osób chorujących na cukrzycę pomagając w procesie redukowania poziomu cukru.Dodatkowo, pomagają w przeciwdziałaniu różnym stanom zapalnym, co przekłada się na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia wielu schorzeń. Ponadto, potrafią widocznie zmniejszyć posiadany „brzuszek”, który towarzyszy wielu osobom i jest przez nie bardzo znienawidzony.

            Jak widać, odpowiednia wiedza na temat tłuszczy zawartych w pożywieniu, jest rzeczą bardzo ważną. Każdy trener personalny powinien takową wiedzę posiadać, aby móc służyć radą swoim klientom. Będzie to doskonałym wskaźnikiem profesjonalizmu oraz posiadanej wiedzy, której nasz podopieczny będzie mógł zaufać.

 

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350