Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Ważna celebracja małych sukcesów
04-02-2016

            Jako trenerzy personalni powinniśmy być profesjonalistami w swoim fachu, co oznacza dumę z pomagania klientom w osiąganiu zamierzonych celów. Jednym z naszych pierwszych zadań będzie upewnienie naszego podopiecznego o tym, że jego cele są dobrze sprecyzowane, osiągalne w określonym czasie, możliwe do zmierzenia oraz istotne w kwestii jego zdrowia. Niestety, zdarzają się sytuacje, kiedy nawet odpowiednio nastawiony psychicznie klient może mieć problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów.

            W momencie, kiedy treningi prowadzące do określonych celów stają się ciężkie lub wydłużają się w czasie, musimy stać się mistrzem odpowiedniej motywacji. Jeżeli klient zaczyna sobie nie radzić, to powinniśmy go wspomóc odpowiednią dawką motywacji oraz podniesienia wiary w siebie. Najprostszym sposobem jest ukazanie mu mniejszych celów, jakie udało mu się osiągnąć. Powinien poczuć się wtedy podbudowany i z lepszą motywacją ruszy do pracy nad trudniejszymi punktami z listy. Jeżeli jesteśmy osobami, dla których zdrowy styl życia był zawsze rzeczą oczywistą, to celebracja spaceru z psem lub wypicia jednej puszki coli mniej, może wydać się nieco dziwna. Nasz klient może jednak potrzebować właśnie takiej motywacji, zwłaszcza jeżeli jego wcześniejszy styl życia nie należał do najzdrowszych.

            Dobrym pomysłem może być założenie swoistej książki pochwał, w której będziemy spisywać wszystkie dobre nawyki, jakie udało się wykonać naszemu klientowi. W przypadku gorszego dnia lub kompletnego braku motywacji, zawsze będzie w stanie zobaczyć ile już osiągnął przez pewien okres czasu, co z pewnością zmotywuje go do dalszej nauki. Przykładowo – poprośmy klienta na porannym treningu, aby opisał pozytywne rzeczy, jakie udało mu się osiągnąć od ostatniego treningu, które mają związek z pozytywnymi zmianami fizycznymi. Może tam zawrzeć takie proste rzeczy, jak wcześniejsze pójście spać. Liczą się wszystkie szczegóły, gdyż to od nich zaczynamy realizację celów, które z czasem będą stawać się coraz większe. Przypominajmy klientom, że nie od razu Rzym zbudowano i na wszystko potrzeba odpowiedniej ilości czasu oraz determinacji.

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350