Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Trening z wegetarianinem
20-01-2016

            Chyba nie ma na świecie osoby, która nie słyszałaby o różnych rodzajach diety wegetariańskiej. Taki sposób odżywiana jest dosyć ciekawą alternatywą, która zyskuje coraz większą popularność w dzisiejszym świecie. Co jednak w wypadku, gdy jako trenerzy personalni nie jesteśmy ani weganami ani wegetarianami, lecz przyjdzie nam trenować takie osoby? Z początku możemy czuć się nieco zaniepokojeni stylem odżywiania, jaki jest preferowany przez naszych podopiecznych, gdyż zmienia on nieco sposób reakcji organizmu na konkretne ćwiczenia. Mówiąc najprościej – mamy do czynienia z wysokim poziomem trudności, więc jest to poniekąd jakaś forma wyzwania. Podstawą jest odpowiednie zrozumienie naszego klienta.

            Na początku powinniśmy dokładnie określić, z jakim typem diety mamy do czynienia. Wegetarianie nie jedzą mięsa, lecz spożywają produkty będące pochodnymi nabiału. Nie jest to jednak do końca tak oczywiste, gdyż istnieją trzy odłamy takiego sposobu odżywiania. Jedna grupa spożywa jajka oraz nabiał, druga spożywa jedynie nabiał, zaś trzecia toleruje jedynie jajka. Mamy jeszcze wegan, którzy nie spożywają mięsa ani nabiału, a ich styl życia jest dużo bardziej restrykcyjny, gdyż eliminują z pożywienia wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Przez to weganizm jest bardziej uznawany za styl życia, niżeli dietę.

            Kolejnym pytaniem, na które warto sobie odpowiedzieć, to dlaczego ludzie przekonują się do opisanych powyżej sposobów odżywiania? Mogą to być kwestie smakowe, gdy ktoś nie toleruje smaku mięsa. Innym czynnikiem może być etyka, która zabrania nam krzywdzenia zwierząt w celu pozyskiwania z nich pożywienia. Możemy mieć również do czynienia ze sprawami zdrowotnymi, które zmuszają nas do eliminacji różnych produktów z diety. Ostatnim czynnikiem są kwestie ideologiczne oraz religijne, których również jest na świecie bardzo wiele.

            Powyższe rodzaje diet zakładają zazwyczaj konsumpcję dużej ilości węglowodanów, jednak nie pod postacią mięsa. Klienci, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, mogą zyskać na takiej diecie wiele, gdyż jedzenie dużej ilości owoców i warzyw jest doskonałym źródłem wspomnianych węglowodanów. Każdy posiłek powinien być odpowiednio zbalansowany w tłuszcz, węglowodany oraz białko. Z reguły osoby, które odrzucają mięso ze swojego jadłospisu są dosyć dobrze wyedukowane w kwestii tego, co powinny jeść. Ważne jest, abyśmy umieli słuchać takich klientów i nie przerażać się na myśl o tym, że mogą być z nimi problemy. Odpowiednio zrównoważona dieta wegetariańska nie stanowi żadnego problemu, aby taka osoba korzystała z siłowni oraz naszej pomocy.

 

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350