Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Trening typu CrossFit
13-01-2016

Urozmaicenie treningu to bardzo ważna sprawa, gdyż z czasem ciągle jedne i te same ćwiczenia prowadzą do swoistej stagnacji. Jeżeli macie już wypracowany plan treningów, jaki oferujecie swoim klientom, to może najwyższy czas wprowadzić do niego trochę orzeźwienia? Można go sporo zaczerpnąć wprost z Ameryki, skąd przywędrował do nas trening CrossFit.

                Na czym to w ogóle polega? Podstawowymi założeniami wspomnianego treningu jest budowanie sprawności oraz rozwijanie ruchów funkcjonalnych. W swojej formie zawiera bardzo dużo ćwiczeń, które będą doskonale znane, jak klasyczne treningi siłowe, treningi biegowe, pływanie czy jazda na rowerze. CrossFit należy do dłuższych treningów i dosyć wymagających, gdyż jednym z zadań może być pokonanie odległości równej 10 km.

                Jakie daje efekty? Oczywista jest ogólna poprawa kondycji oraz wydolności organizmu, co przekłada się na zdecydowanie polepszenie samopoczucia oraz warunków życia. Warto go polecać również osobom trenującym nieco może nieregularnie, gdyż doskonale sprawdza się w codziennych czynnościach, jak dźwiganie zakupów, noszenie dziecka czy też dźwiganie ciężarów.

                Kto może trenować CrossFit? W zasadzie każdy, chociaż bardzo ważną rzeczą jest posiadanie odpowiedniego trenera, czyli tutaj rozpoczyna się nasza rola. Ważną sprawą jest, że wspomniany trening mogą uprawiać nawet osoby niepełnosprawne, jeżeli tylko siłownia posiada odpowiednio dostosowane wnętrze oraz oczywiście sprzęt. Strój stosowany podczas uprawiania CrossFit to zazwyczaj kwestia osobistych upodobań, lecz najczęściej stosuje się ubrania zapewniające jak największy komfort. Nasze ubranie treningowe nie musi być nudne, więc warto czasem postawić na różne kolorowe wzory, które z pewnością dodadzą nieco więcej motywacji i zapału do pracy.

                CrossFit jest bardzo ciekawym rozwiązaniem treningowym zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki połączeniu różnych dyscyplin sportowych sprawia, że każdy może znaleźć w nim coś dla siebie. Tym bardziej powinniśmy włączyć go do naszej listy ćwiczeniowej, jaką oferujemy naszym klientom. Od czasu do czasu warto wprowadzić nieco urozmaicenia, za które klienci z pewnością niejednokrotnie nam podziękują.

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350