Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Trening nadgarstków
05-01-2016

                W dzisiejszych czasach nowe technologie odgrywają bardzo dużą rolę w życiu każdego człowieka. Coraz więcej ludzi pracuje na co dzień przy komputerach oraz ma styczność z tabletami oraz różnego rodzaju smartfonami. Codzienne korzystanie z wymienionych przedmiotów może prowadzić do kilku schorzeń natury biomechanicznej, takich jak zapalenie nadgarstków. Zapewnienie ergonomicznego miejsca pracy to jedno, aczkolwiek odpowiednie ćwiczenia mogą pomóc w jeszcze lepszym funkcjonowaniu wspomnianych części ciała.

                Jako trenerzy personalni mamy codziennie do czynienia z różnymi typami klientów, lecz chyba najwięcej jest właśnie pracowników umysłowych, którzy dosyć często obcują w wymienionymi powyżej technologiami. Warto uzupełnić ich wiedzę o ewentualne schorzenia, jakie mogą wynikać z nieodpowiednich warunków pracy oraz wskazać kilka pomocnych ćwiczeń, będących uzupełnieniem codziennego funkcjonowania.

                Jakie ćwiczenia możemy zastosować? Jest ich przynajmniej kilka. Usiądźmy wyprostowani i rozłóżmy ręce na zewnątrz do boków na wysokość ramion. Otwórzmy dłonie i zwróćmy je do góry, aby następnie zacznijmy obracać je do dołu w taki sposób, aby poczuć pracujące mięśnie przedramienia oraz biceps. Innym popularnym ćwiczeniem może być tzw. wkręcanie żarówek, które często było popularne już na poziomie nauki w szkole. Polega ono na naprzemiennym wykonywaniu ruchów nadgarstkami w taki sposób, który jest zbliżony do czynności właśnie wkręcania żarówki. W ten sposób rozgrzewamy nasze nadgarstki i przygotowujemy je do pracy. Poleca się również wykonywać to ćwiczenie podczas przerw, gdyż jest ono swoistym odprężeniem dla naszych nadgarstków, jeżeli dłuższy czas spędziły w jednej pozycji, np. podczas pisania na klawiaturze komputera.

                Generalnie takie treningi możemy nawet wymyślać sami, byleby angażowały one w pracę mięśnie sterujące naszymi nadgarstkami. Oczywiście należy uważać, by nie były one prowadzone ze zbytnim obciążeniem, gdyż możemy bardziej sobie zaszkodzić niżeli pomóc. Do tego typu ćwiczeń z reguły nie są potrzebne żadne specjalne przyrządy, gdyż nasz nadgarstki nie potrzebują dodatkowej pomocy. Warto przekonać klienta, aby sam przekonał się o dobrym wpływie treningu nadgarstków, zwłaszcza jeżeli jest pracownikiem biurowym lub spędzającym dużo czasu przy komputerze. Wielokrotnie nasze nadgarstki nie posiadają odpowiedniego podparcia oraz ułożenia przy klawiaturze, co po jakimś czasie może prowadzić do bólów a nawet schorzeń. Należy dbać o ergonomiczne warunki pracy, lecz również starać się dbać o ciało poprzez odpowiednie ćwiczenia. Klient z pewnością doceni nasze zaangażowanie oraz dobrą radę.

 

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350