Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Trener personalny instruktorem grupowym
05-01-2016

            Samo stwierdzenie „personalny” kłóci nam się w dużym stopniu z „grupowym”. Skoro jesteśmy trenerem personalnym, to współpracujemy praktycznie jedynie z klientami indywidualnymi. Okazuje się jednak, że trener osobisty powinien dobrze zastanowić się nad prowadzeniem zajęć grupowych. Jakie są główne zalety takiego treningu?

            Podczas prowadzenia zajęć w większej grupie mamy szansę spotkać osoby, które pojawiają się na siłowni pierwszy raz i chcą rozważyć indywidualne treningi. Jest to dla nas doskonała szansa na pokazanie się od profesjonalnej strony, co może później zaowocować wzrostem ewentualnego zainteresowania ze strony klientów. Innym czynnikiem jest przestrzeń, zazwyczaj bardzo duża. Podczas prowadzenia zajęć z grupą kilkunastu osób, najczęściej mamy zarezerwowaną swoją salę oraz cały konieczny sprzęt. Niweluje to konieczność swoistej walki o miejsce na siłowni, zwłaszcza gdy przeżywa ona aktualnie oblężenie. Możemy czuć bardzo dużą dozę frustracji oraz irytacji w momencie, gdy będziemy próbowali skupić się na pracy podczas ruchliwej pory dnia. Może się to przełożyć w negatywny sposób na efektywność takiego treningu.

            Jeżeli jesteśmy zainteresowani szerszą karierą, to treningi grupowe są świetną okazją do nabycia doświadczenia w kwestii mówienia do dużej grupy osób. To może wydawać się zabawne, lecz nie każdy potrafi wyjść naprzeciw kilkunastu osobom i powiedzieć kilka rzeczy z sensem. Dodatkowo, podczas takich zajęć mamy możliwość obserwowania więcej niż jednej osoby i wyciągnięcia wniosków na temat reakcji ich ciała, które są odpowiedzią na przygotowany przez Ciebie plan ćwiczeń.

            Dużo lepsza może być również sama atmosfera, gdyż człowiek jest z natury osobą społeczną i lubi towarzystwo innych ludzi. Odpowiedni trener potrafi zadbać o przyjazną atmosferę oraz podtrzymuje ją przez cały czas trwania zajęć. W obecnej dobie wszechobecnego Internetu oraz mediów społecznościowych, nasi podopieczni będą mogli chcieć podzielić się swoimi wysiłkami ze znajomymi. Nie traktujmy tego jako coś złego, lecz wręcz przeciwnie – będzie to znak, że naprawdę im się podobało i prawie na pewno pojawią się na kolejnych zajęciach.

           

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350