Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Obowiązkowe wyposażenie trenera
05-01-2016

            Jako trenerzy personalni powinniśmy mieć w swoim posiadaniu kilka podstawowych sprzętów, które pomogą nam w naszej pracy. Nie ważne czy dopiero zaczynamy naszą trenerską przygodę, czy też jesteśmy już weteranami – odpowiedni sprzęt jest podstawą i wpływa również na to, jak inni będą nas postrzegać.

            Zaczniemy od obowiązków elementów wyposażenia trenera, które są dosyć powszechne. Oczywiście podstawą będzie odpowiedni stoper, który wykorzystamy podczas ćwiczeń z klientem. Dobrze również posiadać czyste arkusze, na których czasem będzie trzeba coś naszkicować podopiecznemu lub zapisać cenne wskazówki. Innym koniecznym wyposażeniem będzie nieelastyczna taśma do mierzenia obwodu, będzie przydatna zwłaszcza przy pierwszych spotkaniach, kiedy będziemy mierzyć klienta i wyznaczać cele. O wysokim stopniu profesjonalizmu będzie świadczyć posiadanie urządzenia, które będzie w stanie wyliczyć BMI naszego klienta oraz podać przybliżoną wartość procentową tkanki tłuszczowej. Inne rzeczy są już kwestią indywidualnego podejścia do treningów oraz organizacji. Wielu trenerów ma przygotowane specjalne ankiety i kwestionariusze, które rozdają klientom na pierwszych spotkaniach z prośbą o wypełnienie. W oparciu o te informacje tworzą następnie plan treningowy.

            Istnieje mnóstwo różnych ćwiczeń na zmniejszenie masy ciała, które możemy wykonywać z naszymi klientami, lecz czasem warto postawić na trochę zróżnicowania. Możemy stopniowo do treningów wprowadzać drobne elementy, które będą wykonywane właśnie przy użyciu odpowiedniego sprzętu. Wniesie to nieco orzeźwienia do treningów klienta oraz z pewnością podniesie w jego oczach nasz poziom profesjonalizmu. Mówimy tutaj głównie o drobnych, lekkich oraz mobilnych elementach wyposażenia, które w krótkim czasie możemy wykorzystać podczas ćwiczeń na siłowni. Mogą to być maty, paski stabilizujące, gumy obwodowe, skakanki i inne podobne sprzęty. Niekiedy zadanie może być ułatwione, jeżeli taki sprzęt jest dostępny w placówce, gdzie spotykamy się z naszym klientem. Pamiętajmy, aby wcześniej dokładnie sprawdzić, czy dany sprzęt jest bezpieczny i nie uszkodzony, gdyż dobro naszego podopiecznego jest najważniejsze.

            Trener bez żadnego wyposażenia wygląda bardzo marnie, warto o tym pamiętać. I chociaż nie powinno się oceniać książki po okładce, to wszyscy się zgodzą ze stwierdzeniem, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Dlatego też poza fizycznym i merytorycznym wyposażeniem, powinniśmy również posiadać nieco gadżetów.

 

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350