Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Najważniejsze zasady na siłowni
05-01-2016

            Podjęcie decyzji o radykalnej zmianie stylu życia jest niewątpliwie trudną sprawą. Zwłaszcza jeżeli chcemy postawić na jedną kartę wszystkie nasze dotychczasowe nawyki i zamienić je na ich dużo zdrowsze odpowiedniki. Najczęstszymi przyczynami, dla których decydujemy się podjąć takie kroki, jest otyłość lub też inne kwestie zdrowotne. Zazwyczaj podejmujemy wtedy decyzję o wyruszeniu na siłownię.

            Na siłowni panuje kilka zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać. Początkujący często nie są świadomi lub zapominają, że klub jest miejscem respektowania pewnych reguł. Tworzą one swoisty kodeks trenujących, który nie został jeszcze nigdzie zapisany. Czego on dotyczy i jakich kwestii dotyka? Poniżej postaram się pokrótce je opisać.

            Pierwszym punktem będzie czystość i higiena osobista, co jest teoretycznie oczywiste. Warto zawsze przed treningiem wziąć szybki prysznic mimo to, że po ukończonych ćwiczeniach będziemy potrzebowali kolejnego. Poprawi on nasze samopoczucie oraz komfort ćwiczeń. Można również pomyśleć o dodatkowej parze butów, które będą brane na siłownie w momencie, kiedy te pierwsze nie zdążą jeszcze do końca wyschnąć. Zadbajmy również o odpowiednie zaplecze kosmetyczne, by nie dręczyć innych ćwiczących przykrymi zapachami.

            Podczas ćwiczeń na siłowni bardzo ważną sprawą jest wzajemna pomoc. Jeżeli ktoś ćwiczący obok nas poprosi o asekurację, np. podczas podnoszenia sztangi, to powinniśmy to zrobić, o ile oczywiście jesteśmy w stanie. Ustal dokładnie szczegóły takiej asekuracji, aby wiedzieć w jaki sposób możesz pomóc współćwiczącemu. Równie ważną sprawą jest zachowanie porządku w kwestii sprzętu do ćwiczeń – zawsze odkładajmy przedmioty na swoje miejsce. To podstawowa kwestia, która niestety bywa często ignorowana przez niedoświadczonych ćwiczących. Nie zostawiajmy więc sztangi czy hantli gdzie popadnie, gdyż w ten sposób tworzymy nie tylko bałagan, ale również zagrożenie dla innych osób przebywających na siłowni.

            Te kilka prostych zasad z pewnością pomoże nam odnaleźć się w nowym środowisku, jakim jest siłownia. Pamiętajmy, że każdy ma takie samo prawo do odbycia swojego treningu – pomagajmy sobie wzajemnie, uśmiechajmy się, wymieniajmy doświadczenia i wtedy zobaczycie, że społeczność ćwiczących jest niesamowitą grupą.

 

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350