Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Motywacja podstawą sukcesu
05-01-2016

            Ile osób mówiło już, że wybiera się na siłownię i zmienia tryb swojego życia – od jutra. Niestety w większości przypadków wspomniane „jutro” nigdy nie nadchodzi. Podświadomie szukamy sobie wymówek, które mają usprawiedliwić nasze lenistwo, lecz zazwyczaj są one wyssane z palca. Okłamujemy samych siebie i próbujemy sobie wmówić, że to kłamstwo jest prawdą. To nie jest dobra praktyka, a na pewno nie pomoże w zadbaniu o zdrowie,

                Powyższy opis jest niestety zobrazowaniem bardzo wielu sytuacji, jakie dotykają osób zabierających się za zmianę swoich nawyków oraz stylu życia. Nie każdy posiada odpowiednią motywację do ćwiczeń, a jest ona rzeczą całkowicie niezbędną. Gorszy jest fakt, iż zazwyczaj nie jest ona również rzeczą naturalną, gdyż z natury człowiek bywa bardzo leniwy i nieskory do zmian. Utrzymanie odpowiedniej motywacji w czasie treningów jest rzeczą bardzo ważną, na której wielu trenerów personalnych nieraz poległo. Jaki jest więc najlepszy sposób na zmotywowanie naszego klienta?

                Dróg i filozofii motywacyjnych jest wiele, lecz warto skupić się na tych najprostszych do realizacji. Po pierwsze, zawsze powtarzajmy klientowi, by nie myślał o treningu, lecz po prostu go wykonał. Im dłużej myślimy o wysiłku, tym większe są szanse, że nasz mózg podświadomie będzie szukać jakichś wymówek. Można to nieco porównać do porannego wstawania z łóżka – im więcej o nim myślimy po przebudzeniu, tym zazwyczaj dłużej czasu zajmuje nam zejście z niego. Tutaj trzeba działać natychmiastowo, czyli przebudzić się i wstać. Dokładnie tak samo powinien działać nasz trening, przyjść na siłownię i go wykonać.

                Jeżeli nasz klient ma chwilowe wątpliwości co do treningów, można skorzystać z bardzo prostej metody motywacyjnej. Zapytajmy go, jak czuł się ze swoim ciałem zanim rozpoczął regularne treningi. Zadajmy takie pytanie w oparciu o wiedzę, jaką posiadamy o wcześniejszym życiu podopiecznego. Zazwyczaj przypomni on sobie o przykrych dolegliwościach, jakie mu towarzyszyły i zostały przezwyciężone właśnie przez regularny trening. Bardzo szybko powinien przestać wtedy rozmyślać o wątpliwościach i zmotywowany zabrać się do pracy.

                W krytycznych momentach można również przypominać o niesamowitych korzyściach zdrowotnych, jakie niosą za sobą odpowiednie treningi. Jeżeli naszym klientem jest mężczyzna, to spokojnie możemy wspominać o ładniejszym ciele, atrakcyjniejszym wyglądzie oraz o innym pakiecie korzyści zdrowotnych. W przypadku kobiet lepiej nie wspominać o wyglądzie, gdyż obrażona podopieczna może uznać, że obraziliśmy jej urodę. Za to zawsze można powiedzieć o korzyściach dla naszego organizmu, lepszym życiu seksualnym i ogólnym lepszym samopoczuciu, co może przełożyć się na dłuższe życie.

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350