Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ZapisSzkolenie dedykowane :
•    trenerom personalnym
•    zawodnikom sportów sylwetkowych
•    osobą zainteresowanym pogłębienia wiedzy


Cellulit jest problemem kosmetycznym, który pojawia się z różnym nasileniem, w pewnym etapie życia u większości kobiet. Zewnętrznie przypomina „ skórkę pomarańczy”, która widoczna jest w okolicy ud, bioder, brzucha i rąk. Zmiany obejmują głównie tkankę łączną oraz komórki tłuszczowe.


Cellulit jest problemem złożonym,


który wynika z zaburzeń funkcji mikrokrążenia, macierzy zewnątrzkomórkowej, układu limfatycznego oraz z nadmiernej ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Długo utrzymujący się mikro obrzęk sprzyja zaburzeniom odżywiania dużych obszarów ciała i ukrwienia pogłębiając defekt. Skupiska patologicznie zmienionych komórek tłuszczowych oraz zbędne produkty przemiany materii powodują odkładanie się złogów tłuszczowych

 

Problem cellulitu nie dotyczy wyłącznie kobiet otyłych, chociaż przerost tkanki tłuszczowej jest zjawiskiem sprzyjającym temu defektowi kosmetycznemu. Nie należy mylić tego problemu również z otyłością, w której występuje jedynie przerost i hiperplazja komórek tłuszczowych ( adipocytów).


          
  W rozwoju cellulitu można wyróżnić :


Etapy w zależności od nasilenia zmian można podzielić na 4 stadia:


1.      Stadium- zmiany są widoczne tylko przy ucisku, skóra jest mniej elastyczna, bardziej ciastowata.
2.      Stadium- skóra jest blada, zauważalny brak elastyczności i wzrost ciastowatości.
3.      Stadium- skóra jest nierówna, zmiany widoczne są również bez ucisku z płytkimi zagłębieniami, wyczuwalne są również guzki.
4.      Stadium- wyraźnie wyczuwane guzki, skóra jest nierówna, pofałdowana, z dołkami i wyraźnymi zagłębieniami. Obraz jest    porównywalny do materaca. Niekiedy pacjentki skarżą się na bolesność. Zmiany są również bardziej widoczne przy spięciu pośladków. Patrząc na zarys osoby otyłej można dostrzec nierówny zarys konturów ciała od talii do kolan.


 
Etapy w zależności od typu budowy:


 
•      Postać twarda: skóra w dotyku jest jędrna, ma nieco zwiększoną spoistość, najczęściej występuje u młodych kobiet aktywnych fizycznie.
•      Postać wiotka: u kobiet z mała aktywnością fizyczną, po odchudzaniu, zwiotczenie mięśni, skóra z zagłębieniami, mniej napięta.
•      Postać obrzękowa: przede wszystkim występuje u kobiet z zaburzeniami krążenia obwodowego, posiadającymi skłonności do obrzęków, po uciśnięciu występuje zagłębienie stopniowo wypełniające się.
•      Postać włóknista: zaawansowany cellulit, występujący w starszym wieku, występuje przez liczne zaniedbania, palenie papierosów, brak aktywności   fizycznej, uciskane komórki włóknieją i powstają twarde bolesne guzki.


Do powstawania cellulitu predysponują przede wszystkim zaburzenia cyklu hormonalnego w szczególności relacja między stężeniem estrogenu a progesteronu. Retencja wody w organizmie powodująca obrzęki. Stres. Nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Brak ruchu.
Regularny ruch wraz ze zdrową dietą nie daje cellulitowi szans na przetrwanie. Cellulit ma swój początek w utrudnionym krążeniu należy wybierać sporty usprawniające układ krążenia i sprzyjające spalania tkanki tłuszczowej. Bieganie, basen, jazda na rowerze, jazda na rolkach, siłownia nie tylko będą sprzymierzeńcami w wygranej walce z cellulitem, ale również będą sprzymierzeńcem dobrego samopoczucia dzięki wytworzonym endofinom.


Walkę z „pomarańczową skórką”


możemy również podjąć w gabinecie kosmetycznym za pomocą nowoczesnych zabiegów. Sprawdzają się one z reguły w początkowej fazie cellulitu, dlatego współczesna kosmetologia w walce z cellulitem wykorzystuje głównie urządzenia, gdyż to one połączone z ruchem i dietą są skuteczną metodą pozbycia się tkanki tłuszczowej. Firmy kosmetyczne i salony urody konkurują w gamie, różnorodności, innowacyjności zabiegów, lecz dające najbardziej spektakularne efekty są: galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja, fale radiowe, ultradźwięki, mezoterapia bezigłowa, masaż manualny, bańką chińską, endermologia, presoterapia, termolipoliza, krioterapia bandażami.

Plan szkolenia i jego bloki
1. Etiopatogeneza
2. Lipoliza i lipogeneza- gentyka.
3. Stadia rozwoju.
4. Wpływ czynników zewnętrznych;
•    stres,
•    używki,
•    brak snu.
5. Najskuteczniejsze zabiegi wspomagające z pkt widzenia kosmetologii.

Prowadzący: Justyna Soja
Termin i miejsce: Warszawa 29.04.2017
cena : 89 zł


 
Justyna Soja


Trener personalny, Instruktor Kulturystyki, Instruktor Nowoczesnych Form Gimnastyki oraz Fitness, dietetyk sportowy  z 10-letnim doświadczeniem zawodowym.  Z wykształcenia Specjalista Kosmetolog oraz mgr Zdrowia Publicznego o specjalizacji Towaroznawstwo Produktów Kosmetycznych. Praca licencjacka o tematyce z zakresu; Pielęgnacji skóry zależnie od typów cery . Praca magisterka na temat: Lipodystrofia ( cellulit)- diagnozowanie, wpływ aktywności fizycznej, odżywiania oraz innowacje kosmetologiczne.  Doświadczenie jako kosmetolog w Centrum modelowania sylwetki- nieinwazyjne metody  alternatywą dla zabiegów bez skalpela.
Sportowiec z 12 letnim stażem oraz czynna zawodniczka sportów sylwetkowych.
Pasjonatka sportów siłowych, medycyny niekonwencjonalnej, hedonimu kuchennego

Zapisz

Zap

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się na kurs
Miejsce i data kursu
Imię
Nazwisko
Data urodzenia (DD.MM.RRRR)
Miejsce urodzenia
Ulica i numer domu
Kod pocztowy
Miasto
Pesel
Telefon kontaktowy
Adres e-mail
Kwota wpłaty
Data wpłaty (DD.MM.RRRR)
Kilka słów o sobie
Rozmiar koszulki:
Sklep trenera personalnego
RobertPiotrkowicz
Jesteśmy tutaj aby Ci pomóc zadzwoń do nas aby uzyskać wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350
Nasz zespół

Robert Piotrkowicz

Tomek Słodkiewicz

Piotrek Bagiński

Piotrek Bednarczuk

Karol Matuszczak

Andrzej Kościeliński

Paweł Rękas

Diana Dudziak

Rafał Baran

Próbny egzamin na trenera personalnego