Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Dobry Trener - poradnik #5
24-04-2017

Co jest kluczem do osiągnięcia sukcesu jako instruktor personalny? To pytanie ma wiele odpowiedzi, gdyż nie ma jednej, która mogłaby określić „sukces” w tej branży. Przede wszystkim praca – o właśnie, „praca” to jedyna odpowiedź na to pytanie. Z tym, że jaka praca. W grę wchodzi wyłącznie bardzo ciężka praca, zarówno pod względem nauki jak i praca nad samym sobą, nad swoim charakterem i zachowaniem względem innych. Bycie trenerem niektórych może rozczarować, gdyż zostanie nim nagle oznacza, że istnieją inni ludzie a czubek własnego nosa przestaje się już istnieć. Wielu charakterom to się nie podoba ale za to podobają się zarobki trenerskie. Nie ma możliwości pogodzić jednego z drugim. Bycie trenerem to utożsamianie się z innymi ludźmi. Ty będąc instruktorem pewnego osobnika, masz się chwalić wszystkim, że to właśnie TY go ćwiczysz i to jak on wygląda i co sobą reprezentuje to po części twoja zasługa. Musisz być dumny z siebie jak i z wyników, które osiągają inni, bo właśnie na tym też ta praca polega. Motywuj innych tak jak chcesz sam być motywowany.

Niech siła Twoich mięśni będzie przekazywana w motywujących słowach podczas gdy Twój podopieczny zmaga się z ciężarem. Niech on poczuje się, że ma w Tobie wsparcie i jednocześnie by zdawał sobie sprawę z tego, że możesz sprzedać mu motywacyjnego kopniaka w pośladki. Niech treningi z obcymi ludźmi nie przypominały tak zwanych „ciepłych kluch”. Pochlebne komentarze Ty jako trener powinieneś zachować na momenty, gdy Twój podopieczny nie będzie w stanie sam zejść z maszyny. Na tym polega prawdziwy trening oraz współpraca na linii trener – klient. On oczekuje konkretnych efektów od konkretnego człowieka. A Ty jako konkretny, wartościowy trener daj mu solidny wycisk.

Pamiętaj, że wasza znajomość nie musi opierać się na tych samych dialogach związanych wyłącznie z ćwiczeniami. Bądź słuchaczem, posłuchaj o zakwasach, o bólach po ostatnim treningu. Pamiętaj też, że ćwiczenia doskonale rozładowują napięcie nerwowe, Twój podopieczny w danym dniu może po prostu chce się rozładować. Posłuchaj jego problemów. Na godzinę bądź jego jedynym przyjacielem. I tak musisz spędzić z nim najbliższą godzinę nie odstępując na krok.

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350