Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Dobry Trener - poradnik #4
19-04-2017

Osoba ubiegająca się o uprawnienia trenerskie powinna być na to gotowa przede wszystkim doświadczeniem a nie tylko chęciami. Praca instruktora fitness lub personalnego to bardzo odpowiedzialne stanowisko ale nie każdy o tym wie. Ukończony kurs za tysiąc złotych nie czyni z ciebie trenera. Jest to tylko potwierdzenie tego czego się nauczyłeś podczas kursu. A gdzie doświadczenie?

Doświadczenie zdobywa się całymi latami. Ci co zaczynają przygodę z siłownią z myślą o przyszłej pracy trenera powinni zastanowić się kilka(naście) razy nad swoją drogą kariery. Pewnych rzeczy fizycznie nie da się osiągnąć ot tak z miesiąca na miesiąc. Instruktor to przykład zawodu, gdzie przede wszystkim liczy się nabyte wcześniej doświadczenie poparte wiedzą teoretyczną. Jest to klucz do sukcesu w tej branży a nabycie licencji instruktora to tylko czysta formalność. Trzeba wiele przejść na własnej skórze zanim dostanie się w swoje ręce obce ciało. Wielokrotnie podopieczni będą prosić trenera o wskazówki dotyczące wykonywanych ćwiczeń. Odpowiednie napięcia kończyn, skłony, ruchy głową, wszystko musi być pewne od strony trenera i bezpieczne dla klienta. Trzeba pamiętać o fakcie, że odpowiedzialność to bardzo ciężkie brzemię a dźwiga je każdy trener. Jeden niezadowolony klient to dziesięć negatywnych opinii w sieci. Jeden zadowolony klient to zysk w postaci kolejnego klienta. Jeśli ćwiczenia nie będą przynosiły skutków niestety nie ma co liczyć na tłumy na siłowni. Właśnie do tego jest potrzebne doświadczenie.

Trzeba wyróżnić sobie „rodzaje” doświadczeń. Najbardziej będzie się liczyło doświadczenie nabyte we własnym zakresie na własnej skórze. Działanie poszczególnych maszyn, co trzeba robić by jak najefektywniej wykorzystać potencjał atlasów tę wiedzę zdobywa się niekiedy latami. Innym rodzajem doświadczenia są po prostu dyskusje na siłowni, po siłowni, między ćwiczeniami oraz w sieci. Nie z byle kim oczywiście. Najbardziej wartościowymi ludźmi są ci, którzy potrafią więcej od nas i to od nich należy czerpać największe nauki

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350