Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Dobry Trener - poradnik #3
05-11-2016

Kim jest DOBRY trener? Jest to bardzo trudne do określenia pojęcie. Dobry trener powinien charakteryzować się bardzo wieloma cechami, stąd też zawód ten jest po części z powołania. Sumienność, zaangażowanie, cierpliwość, pewność siebie, wysokie poczucie własnej wartości, komunikatywność, pracowitość. To w zasadzie tylko kilka cech, którymi powinien wyróżniać się dobry trener personalny.

W pierwszej kolejności liczy się samo podejście do pracy instruktora. Osoba siedząca i czekająca aż ludzie zaczną się ustawiać w kolejce o porady raczej sukcesu nie odniesie. Uważam, że to właśnie trener powinien chodzić od człowieka do człowieka pomagając mu przy ćwiczeniach dając mu tym samym darmową próbkę swoich umiejętności trenerskich. Bez wchodzenia nikomu na głowę ani nachalności. Jeśli ćwiczący zauważy, że to trener dla niego z pewnością zapyta o cenę oraz usługi jakie instruktor wykonuje. Ważne jest też by wiedzieć kiedy powiedzieć STOP. Nie można przecież dać wejść sobie na głowę ani pokazywać wszystkiego za darmo. Próbka to próbka i każda ze stron powinna to jasno zrozumieć.

Zapomniałbym, że instruktor musi mieć swoją żywą wizytówkę. Żywą? Ano, tak. Jego wizytówką jest on sam. Kolejna rzecz, która charakteryzuje trenera i jest zależna wyłącznie od jego samego – ciało. Nie wyobrażam sobie, by trener lub trenerka mieli kompleksy na punkcie swojego ciała. Ich ciało po prostu musi być idealne w każdym calu. To, że muskulatura w przypadku mężczyzn wzbudza szacunek nie podlega wątpliwości jednak nie chciałbym, by instruował mnie ktoś, kto ma większe mięśnie niż głowę. Tutaj trener musi mieć wyczucie jak jego ciało powinno wyglądać, by przyciągać nowych klientów. Ważna też jest opalenizna, by uatrakcyjnić swoją wizytówkę. Przecież żadna firma nie dałaby białej kartki z nazwą firmy i telefonem, prawda? Szata graficzna nade wszystko!

Co mnie jako klienta interesowałoby mnie zatrudniając trenera? Myślę, że znajomość większości ćwiczeń to jest podstawa, o której nie należy nawet wspominać. Fajnie byłoby, gdyby interesujący mnie trener miał za sobą jakieś osiągnięcia. Medale w jakichś lokalnych zawodach, licencja instruktora, takie dodatkowe atuty, które mogłyby mnie przekonać. Czemu? Daje to do myślenia, że osoba, która pracuje jako instruktor nie leci typowo na kasę tylko jest to po prostu jego pasja. A pracując spełniając swoją pasję jednocześnie, nie jest się w pracy.

 

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350