Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Dobry Trener - poradnik #1
28-08-2016

Trener personalny to obecnie ktoś więcej niż osoba ćwicząca na siłowni. Kandydat na ten zawód powinien mieć szersze zainteresowania niż tylko w zakres ćwiczeń, kiedy i jak dane ćwiczenie wykonywać. Przyszły trener powinien mieć wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia oraz być komunikatywnym i pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem. Są to fundamentalne podstawy, bez których po prostu nie ma trenera. Wiadomości dotyczące zawartości poszczególnych składników w posiłkach to rzecz, która musi być w „małym palcu”.

 

 

Nie może być sytuacji, że młoda kobieta, która chce schudnąć, płaci konkretne pieniądze a w odpowiedzi na pytanie „co powinnam jeść, by moje ćwiczenia przynosiły efekty?” dostaje odpowiedź „nie wiem”, bądź „musi pani iść do dietetyka”. Oczywiście, nie należy zabierać pracy dietetykom ale wskazówka, przykładowo – „sałatkę warzywną, pozbawioną majonezu z większą ilością błonnika” brzmi już zupełnie inaczej. Chodzi o nakierowanie klienta a nie dania mu gotowego rozwiązania na tacy. Od takich spraw są właśnie dietetycy.

Komunikatywność jest niezwykle ważną cechą w wielu branżach bez znaczenia jaki zawód się wykonuje. Trener nie nawiązujący odpowiedniego kontaktu z podopiecznym jest po prostu zwykłą górą mięśni. Jego zawód właśnie polega na tym, by instruować nie tylko gestami ale również językiem. Ćwiczący musi wiedzieć co odczuwać w jakim momencie a jeśli trener nie potrafi przekazać w jasny sposób takiej wiedzy to nie mamy o czym rozmawiać. W sytuacjach, gdy osoba ćwicząca ma pytanie, bądź prosi o opinię otrzymuje odpowiedź od trenera w formie „nie”, „tak”, „nie wiem” są nie na miejscu. Trener musi wczuć się w rolę podopiecznego. Musi zrozumieć jego potrzeby, czego on właściwie oczekuje od wykonywanych powtórzeń.

 

Dlaczego trener personalny musi być pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem

 

Wyobraźmy sobie sytuację, że przychodzi sobie młodzieniec trzeci raz na siłownię. Postanawia zatrudnić sobie trenera, prosi go o pomoc podczas ćwiczeń. W pewnym momencie trener rzuca tekstem „po co ty w ogóle to robisz, przecież nic z tego i tak nie będzie”. Jak w takiej sytuacji ma poczuć się osoba wyciskająca ostatnie soki z siebie na siłowni? Przyjdzie do domu, zacznie rozmyślać i rzuci to, bo przecież „trener tak powiedział”.

 

Zapisz

Zapisz

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350