Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Chodzenie to samo zdrowie
05-01-2016

            Spacerowanie zazwyczaj nie jest najbardziej pożądanym ćwiczeniem w planach treningowych, lecz wszyscy zawodowi trenerzy powinni o nim mówić. Głównie za sprawą tego, że nawet codzienny trening na siłowni, może czasem być niewystarczający do uniknięcia siedzącego trybu życia.

            Obecne życie wielu z nas polega w dużej mierze na siedzeniu. Robimy to wszędzie – w pracy, podczas przejazdu samochodem lub komunikacją miejską, a wieczorem w domu przed telewizorem. Prowadzenie takiego siedzącego trybu życia może prowadzić do wielu niebezpiecznych chorób i schorzeń, do których można zaliczyć również problemy z sercem, co w konsekwencji może się przełożyć na skrócenie długości życia. Warto wspomnieć klientowi o tym, że samo ćwiczenie na siłowni nie rozwiązuje problemu siedzącego trybu życia.

            Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście częstsze spacerowanie i nie korzystanie z samochodu w sytuacjach, gdy możemy zostawić go w domu. Zachęćmy do tego naszych klientów, a zwłaszcza tych, którzy nie pracują fizycznie. Polećmy im zrobienie dziennie kilku krótkich spacerów, mogących trwać nawet 10 minut. Możecie im zagwarantować, że poczują się dużo zdrowsi oraz szczęśliwsi, gdyż zaczną osiągać lepsze wyniki z przygotowanego przez was planu treningowego. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie pięknego dnia i wyjście z klientem na świeże powietrze, gdzie będziecie mogli sobie pospacerować. Wyznacz punkty i poproś klienta, aby przeszedł między nimi najszybciej jak tylko potrafi. Powinna to być odległość, jaką wasz podopieczny będzie w stanie pokonać w czasie około 30 sekund. Następnie przenieście punkt startowy do obecnego końcowego i po chwili odpoczynku to samo. Pamiętajcie jednak, że mówimy tutaj tylko i wyłącznie o chodzeniu, więc bieg ani nawet trucht nie wchodzą w grę.

            Chodzenie i spacerowanie jest również bardzo dobrą okazją do wyciągnięcia całej rodziny na świeże powietrze, zwłaszcza w niedzielne popołudnie. Zainspirujmy klienta do chodzenia, a on z pewnością to samo zrobi w gronie swoich najbliższych, zwłaszcza jeżeli poczuje widoczną poprawę samopoczucia. Tym samym mamy zadowolonego klienta oraz inną grupę osób, wobec której pokazaliśmy wysoki poziom profesjonalizmu i posłużyliśmy dobrym przykładem.

 

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350