Twoje pytanie:
Twoje imię:
Adres e-mail:
Telefon kontaktowy:
   
Błędy, przed którymi należy przestrzegać
05-01-2016

            Wejście na siłownię wiąże się zazwyczaj z dużymi zmianami w życiu człowieka. Powodów jest bardzo wiele, jedni chcą wyrzeźbić piękną sylwetkę, inni zrzucić zbędne kilogramy, a jeszcze inni po prostu poprawić swoją kondycję. Często jednak nowicjusze rozpoczynają treningi z podstawowymi błędami, które mogą być bardzo nieprzyjemne w swoich skutkach.

                Rozpoczęcie treningu bez nawet minimalnej wiedzy oraz odpowiednich konsultacji jest istnym zamachem na swój organizm. Jeżeli mamy do czynienia z takimi „świeżakami”, to warto zaoferować swoją pomoc, nawet jeżeli teoretycznie jeszcze nie mamy z takimi osobami treningów. Możemy im oszczędzić bardzo wiele rozczarowań oraz skorygować podejście już na samym początku, a przy okazji zaproponować współpracę w większym wymiarze.

                Wiele nowych osób oczekuje zbyt szybki rezultatów, po czym następuje u nich wielkie rozczarowanie, a w konsekwencji często rezygnacja z dalszych ćwiczeń. Powinniśmy poświęcić trochę czasu na odpowiednie wytłumaczenie podopiecznemu, jak działa nasz organizm oraz kiedy należy spodziewać się pierwszych rezultatów – nie przychodzą one przecież z dnia na dzień. Klient musi być świadomy, że na większe zmiany w kondycji, sylwetce i sile będzie musiał trochę poczekać. Jeżeli taki klient nie zniechęci się i będzie systematycznie nadal trenował, to możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy sukces.

                Dosyć dużą bolączką jest brak znajomości odpowiedniej techniki ćwiczeń, lecz wtedy zazwyczaj jesteśmy obok, aby wspomóc osobę radą oraz informacjami. Podobnie bywa z ćwiczeniem bez asekuracji, które nigdy nie powinny się przydarzyć i nie chodzi tutaj jedynie o osoby początkujące. Jeżeli są wykonywane ćwiczenia z dużym obciążeniem, zawsze powinniśmy asekurować naszego podopiecznego, a jeżeli nas akurat nie ma obok, to powinien poprosić o pomoc kogoś innego – na siłowni nikt nikomu nie powinien odmówić pomocy, zwłaszcza jeżeli chodzi o asekurację. To również bardzo ważna kwestia, o której nasz klient powinien bezwzględnie wiedzieć.

                Sprawa oczywista, lecz często bagatelizowana – rozgrzewka. Najlepiej wpoić naszemu podopiecznemu nawyk wykonywania odpowiedniego zestawu ćwiczeń rozgrzewających, które podniosą bezpieczeństwo treningu oraz zredukują możliwość drobnych kontuzji. Dostosujmy rozgrzewkę do indywidualnych potrzeb osoby w taki sposób, aby jak najlepiej przygotowywała do właściwej części treningowej.

 

 

Jestesmy tutaj aby Ci pomóc zadzwon do nas aby uzyskac wszystkie
potrzebne ci informacje
Telefon
+48 530 333 350